«

»

Şub 01

Daikin Altherma Isı Pompası

Daikin Altherma ısı pompası

Daikin Altherma, hava kaynaklı ısı pompası teknolojisine dayalı bir genel konut ısıtma ve sıcak kullanım suyu sistemidir. Fosil yakıtlı kazanlara soğutma seçeneğiyle esnek ve düşük bir maliyetli bir alternatiftir. Eşsiz enerji verimi sayesinde Altherma, enerji tüketiminin ve CO2 emisyonlarının azaltılmasında ideal bir çözümdür.

daikin-isi-pompasi

Daikin Altherma ısı pompası

İhtiyaç buluşların temelidir; günümüzde inşaat teknolojisi çok büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Yalıtım teknikleri inanılmaz derecede gelişmiştir. Yeni veya yenilenmiş konutlarda en son ısı pompası teknolojisi olan Daikin Altherma ile tasarruf sağlayabilirsiniz.

Avrupa genelinde kullanıcıların bu yeni ısıtma teknolojisine her geçen gün daha çok ilgi göstermeleri sürpriz değildir. Yaklaşık on yıl içerisinde İtalya’dan Norveç’e kadar Avrupa’da uygun şekilde yalıtılmış tüm konutlar ısı pompası ile ısıtılacaktır. Milyonlarca ısı pompası halihazırda kurulu vaziyettedir. Öyleyse… NEDEN HALA BEKLİYORSUNUZ?

Isı pompası teknolojisi hızla gelişmektedir. Dış havadaki doğal ısıyı alıp, evinize sunan Daikin Altherma bunun en güzel örneğidir. Daikin Altherma ısı pompası, ısınma ihtiyaçlarınızı karşılamanın yanı sıra sıcak kullanım suyu ihtiyacınızı da karşılayabilir. Daikin Altherma, opsiyonel bir seçenek olarak sıcak yaz günlerinde soğutma imkanı da sunabilir. Yılın her mevsimi kullanılabilecek hepsi bir arada bir ısıtma, soğutma ve sıcak kullanım suyu çözümüdür.daikin-altherma-isi pompasi

Daikin altherma ısı pompasına ait ürün broşürüne ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

Daikin Altherma ısı pompası genel olarak 2 kategoriye ayrılmıştır.:

1- Split tip ısı pompası – bir iç ve bir dış üniteden oluşan bir sistemdir. İki ünite arasında bir bakı boru hattı çekilmeli ve her iki ünite ile ilişkilendirilmelidir.

2- Monoblok tip ısı pompası – sadece dış üniteden oluşan bir sistemdir, evin içerisinde bir iç ünite bulunmaz.

Ayrıca Daikin ısı pompaları düşük sıcaklı ve yüksek sıcaklık olarak iki ayrı modelde satılmaktadır. Düşük sıcaklık modelleri, düşük sıcaklık işletmesine uygun bir tesisatta örneğin bir yerden ısıtma tesisatında yada radyatör ebatlarının düşük sıcaklık işletmesine uygun seçildiği bir sistemde bu tür bir Daikin Altherma ısı pompası tercih edilebilir. Ancak özellikle radyatörlü bir kalorifer sistemine sahip yerlerde radyatör boyutları yetersiz ise ve boyutlarla oynamak mümkün olamıyorsa yüksek sıcaklık bir ısı pompası tercih edilebilir. Yada sadece kullanım sıcak suyunun ve 55 C nin üzerinde bir sıcak suyun istenildiği birtakım yerlerde de (oteller gibi) yüksek sıcaklık ısı pompası tercih edilmelidir.

Siz de bir Daikin Altherma ısı pompası sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz, iletişim bilgilerimiz için lütfen TIKLAYINIZ