yüksek sıcaklık ısı pompası (HT)

Yüksek sıcaklık ısı pompası olan Daikin Altherma HT modeli, standart yüksek sıcaklık radyatörleri ile mükemmel bir şekilde kombine edilebilir.

Eğer evinizdeki mevcut kalorifer tesisatında ısı pompası kullanmayı düşünüyorsanız ve radyatör miktarının düşük sıcaklık ısı pompaları** için yetersiz kalabileceği düşüncesindeyseniz Daikin Altherma yüksek sıcaklık ısı pompası tam sizin için demektir!

**Düşük sıcaklık ısı pompaları maksimum 55C sıcaklığa kadar ulaşabilmektedir.

Dış ünite

altherma dış ünite

Daikin yüksek sıcaklık ısı pompası dış ünitesi

Daikin Altherma ısı pompası dış ünitesi, doğal enerji kaynağı kullanır. Dış ünite, dış ortam havasındaki ısıyı alır ve sıcaklığını ısınma ihtiyacını karşılayacak bir seviyeye yükseltir. Bu ısı, daha sonra soğutucu akışkan boruları ile iç üniteye transfer edilir (bu nedenle, sistemin bir diğer avantajı da borularda hiçbir zaman donma olmamasıdır). Kompakt bir tasarıma sahip dış ünite, kolaylıkla monte edilebilir; ayrıca herhangi bir delme veya kazı işlemi gerektirmez, bu nedenle apartman dairelerine de uygulanabilir. Bundan da fazlası, ünitenin -20°C’ye kadar sorunsuz çalışması garanti altına alınmıştır.

Dış ünite 11,14 ve 16 kW kapasitelerde (monofaze ve trifaze olarak) sunulmaktadır. Bu geri çevrilebilir havadan suya ısı pompası inverter kontrollü bir kompresör içermektedir. İnverter sistemi, geleneksel bir on/off (açma/kapama) sisteminin kullandığı enerjinin 30%’unu tüketir.

İç ünite

altherma iç ünite

yüksek sıcaklık ısı pompası içünitesi

Daikin Altherma yüksek sıcaklık ısı pompasına ait iç ünite radyatör, yerden ısıtma sistemi yada fancoil ünitelerinde dolaşan suyu ısıtırken, aynı zamanda sıcak kullanım suyu ihtiyacınızı da karşılayabilir. Sistemi hem ısıtma hem de soğutma amaçlı kullanmak istiyorsanız ısı pompası iç ünitesi, soğutma için su sıcaklığını düşürebilir. Suyu 80°C’ye kadar ısıtabilen eşsiz kaskad teknolojisi sayesinde ihtiyaç duyduğunuz ısıtma konforunu size sağlamak için elektrikli ısıtıcıya gerek duyulmaz.

Sistemin kurulduğu odada yerden kazanmak için sıcak kullanım suyu boyleri ısı pompası iç ünitesi ile birleştirilebilmektedir.

İç ünite monofaze ve trifaze olarak sunulmaktadır. Evinize uygun Daikin ısı pompasının tesbiti için uzman kadromuz evinizde bir ön keşif yaparak size uygun modeli belirlemektedir.

Daikin altherma ısı pompası güneş enerjisi destekli olarak ta çalıştırılabilir. Nasıl mı? TIKLAYINIZ

Bazı ısı pompası uygulamalarımızı incelemek için yukarıdaki menüden uygulamalar linkine tıklayabilirsiniz.