Güneş enerjisi destekli ısıtma

Enerji maliyetleri düşürme çalışmalar tüm dünyada sürekli araştırmalar yapılan bir konu haline gelmiştir.

Isı pompası her ne kadar şu anda yenilenebilir enerji sistemleri arasında yeralsa ve enerji maliyetini oldukça aşağılara çekebiliyor olsa da bu enerji maliyetini daha da aşağı çekmenin yolları araştırılmaya devam edilmektedir.

Bugün artık güneş enerjisi sistemleri (solar sistemler) sayesinde ısı pompasının bir mahali ısıtmak için harcadığı enerji %30 mertebelerinde geriye çekilebilmektedir.güneş enerjisi destekli ısıtma

Doğru ve optimum tasarlanmış bir solar sistem tüm gün boyunca güneşten enerjiyi çekerek, güneş battığında ve esas ısınma ihtiyacı arttığında ısı pompasına olan yükü azaltabilmektedir.

Böyle bir sistemin kurulumu için bir ısı pompası, yeteri kadar sayıda güneş paneli (hesaplanması gerekir), bu güneş enerjisinin depolanacağı yüksek izolasyonlu sıcak su depoları ve tabi ki bu sistemin çalışabilmesi için gerekli ara ekipmanları (pompalar, otomasyon panelleri, sensör, genleşme tankı, v.s.) yeterli olacaktır.

Mahal ısıtma desteği adı da verilen güneş enerjisinden yararlanılarak ısınma giderlerinin düşürülmesi sistemine alternatif sadece kullanma suyu destekli güneş enerjisi sistemlerini oluşturmak mümkündür. Bu sistemlerde ısı pompası tarafından sürekli istenen kullanma suyu sıcaklığında tutulan sıcak su deposu (boyler), güneş enerjisinin yeterli olduğu zamanlarda sadece güneş enerjisi ile ısıtılabilir böylece ısı pompasının gereksiz elektrik tüketmesinin önüne geçilebilir.güneş enerjisi destekli ısı pompası ile ısıtma

Isı pompanızın güneş enerjisinden yararlanarak daha az elektrik tüketmesini istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bazı ısı pompası uygulamalarımızı görmek için lütfen TIKLAYINIZ

Firmamıza ait tüm faaliyet konularını görüntülemek isterseniz ana web sayfamıza gitmek için lütfen TIKLAYINIZ