Vitocal 100-S Split ısı pompası

Tek cihaz ile ısıtma, soğutma ve sıcak su

Vitocal 100-S hava kaynaklı split bir ısı pompasıdır ve bir dış ile iç üniteden oluşmaktadır. Hava kaynaklı ısı pompası dış havada  depolanmış enerjisinden faydalanır. Dış ünite evaporatörde bulunan soğutucu akışkan sayesinde dış ortamdan ısı çekmektedir. Soğutucu akışkan kompresör yardımıyla istenilen ısıtma sıcaklığına kadar sıkıştırılmaktadır. Bakır borulama üzerinden soğutucu akışkan dış üniteden iç üniteye geçmektedir. İç ünitede bulunan kondenser soğutucu akışkanın ısısını ısıtma devresine aktarmaktadır. İç ünite hidrolik tesisat için gerekli 3-yollu dönüşüm ventili, genleşme tankı ve frekans kontrollü pompa ile donatılmıştır.

Esnek ve yer tasarrufu sağlayan split cihaz tasarımı

İç ünite diğer tüm ısıtma sistemlerinde olduğu gibi kazan dairesine veya kombi cihazında olduğu gibi mutfağa monte edilir. Dış hava koşullarına dayanıklı dış ünitenin montaj yeri esnek bir şekilde seçilebilir ve kompakt olduğundan dış duvara montajı mümkündür.

Vitotronic kontrol paneli

Kullanımı kolay Vitotronic 200 kontrol panelin avantajlarından teknik uzman gibi son kullanıcı da faydalanır: Türkçe menülü kontrol paneli kolay anlaşılır şekilde tasarlanmıştır. Büyük ekranı ışıklıdır ve kolayca okunabilir. Yardım fonksiyonu ile tüm adımlar tarif edilmektedir. Grafik destekli kullanıcı seviyesinde ısıtma ve soğutma eğrileri görüntülenmektedir.

Verimli ve ekonomik

Vitocal 100-S özellikle kısmı yüklerde çok verimli çalışır. Bunun için DC-Inverter teknolojisinden faydalanılmaktadır. Kompresör
kapasite ihtiyacına göre hassas şekilde modülasyon yapar ve böylece daima istenilen gidiş sıcaklığına ulaşılır. Fotovoltaik sistemlerden elde edilen elektrik öztüketim için ısı pompası ile yüksek verimde kullanabilmektedir.

Internet üzerinden konforlu erişim

Opsiyonel olarak sipariş edilebilen Vitocom 100 LAN1 modülü ile ısı pompası Internete bağlanabilmektedir. Ücretsiz Vitotrol App ile çeşitli fonksiyonlar kolayca akıllı telefon üzerinden ayarlanabilmektedir. Akıllı telefon üzerinden sıcaklık ayarı veya  “party“ fonksiyonu kolayca ayarlamak mümkündür.

Harici ısıtıcı ile verimli işletme

Modernizasyon işleri için split ısı pompası özellikle çok uygun, çünkü mevcut ısı üreticisi ile kombine edilerek bivalent işletme tür mümkün olabilmektedir. Mevcut ısı üreticisi sadece pik ihtiyaçlarda devreye girer.