Vitocal 200-S Split ısı pompası

Viessmann Vitocal 200-S Isı pompaları ile tek cihaz ile ısıtma, sıcak su ve soğutma imkanı mümkündür..

Viessmann Vitocal 200-S  ısı pompası ile dış havada depolanan enerjiden faydalanarak evinizi ısıtıp soğutabilirsiniz. Ayrıca sisteme boyler ilave ederek sıcak su üretimi de alabilirsiniz. Viessmann ısı pompası dış hava koşullarına dayanıklı, sessiz ve hafif bir dış üniteden ve az yer kaplayan bir iç üniteden oluşmaktadır.isipompalari

Viessmann Vitocal 200-S ısı pompası DC-Inverter kompresörü sayesinde tasarruflu ve sessizdir. DC-Inverter kompresör oransal olarak güç ihtiyacına göre çalışır ve istenen sıcaklığı sabit tutar. Bu sayede cihazın sık sık devreye girip çıkması önlenir ve ekonomik bir işletme elde edilir.

Isı pompası iç ünitesi kompakt bit yapıya sahip olup gelişmiş bir kontrol paneline sahiptir. Bu gelişmiş akıllı kontrol paneli sadece ekonomik işletme için değil aynı zamanda yüksek konfor için de bir gereksinimdir. Akıllı kontrol paneli sayesinde kullanımı çok kolay menü ve grafik destekli bir kontrol hizmetinize sunulmuştur.

Viessmann ısı pompasının sadece ısıtma yapan modelleri olduğu gibi ısıtma ve soğutma yapan modelleri de mevcuttur. Bu nedenle hangi ısı pompasını almak istediğinize işin başında karar vermek faydalı olabilir. Isı pompasına sadece ısınma amacıyla gereksinim duyuyorsanız sadece ısıtma yapan bir cihaz almanız maliyetinizi düşürecektir.

Hem ısıtma hem de soğutma yapan bir ısı pompası almak isterseniz evinizde buna uygun bir tesisat çekilmiş olmalıdır. Eviniz inşaat aşamasında ise önce bu tesisatın nasıl yapılacağına karar vermelisiniz.

Isı pompası ısıtmayı genel olarak radyatörlü sistem, yerden ısıtma sistemi ve fancoil cihazları ile yapabilir. Soğutmayı ise fancoil yada yerden ısıtma tesisatı üzerinden gerçekleştirebilir. Bu durumda ısı pompasından ısıtmanın yanında soğutma olarak ta faydalanılacaksa, ısıtmayı fancoil yada yerden ısıtma ile soğutmayı da yine fancoil yada yerden ısıtma tesisatından sağlayabilirsiniz.

Viessmann ısı pompası ve ısı pompası uygulamalarımız hakkında daha detaylı bilgi için uzman mühendislerimizden yardım alabilirsiniz. Lütfen hemen bizi arayınız: 0232 453 20 20

Viessmann vitocal 200-s ısı pompasına ait ürün broşürü için lütfen TIKLAYINIZ

Firmamız Kale Mühendislik tüm faaliyet alanlarını görüntülemek için lütfen TIKLAYINIZ